Hakkımda


Ankara Yenimahalle End. Meslek Lisesi Elektrik bölümünde okurken derslerimize giren Fizik Öğretmenimden çok etilenmiştim. Öğrenciyle iletişimi, dersi anlatışına hayran kalmıştım. Fizik dersinin az olmasına rağmen çok şey öğrenmiştim.
Bu sevgi beni Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’ne taşıdı.
Okurken başlarda çok zorlandım. Dersleri anlamada ve uygulamada bir sıkıntım yoktu fakat matematiksel işlemlerde zorlanıyordum. Bu meslek lisesinde verilen sayısal derslerin eksikliğindendi.
Okurken yaşadığım sıkıntıyı elimden geldiğince öğrencilerime yaşatmamaya çalıştım. Derslerimde daima konunun kavranmasına önem verdim. Hesaplama işlerini arka plana öteledim. Konuyu kavramamış bir öğrenci, soru çözmeye başlarsa birkaç sorudan sonra tıkanır ve Fizikten soğumaya başlar. Ama sağlam alan bilgisi varsa soru çözmek bir eğlence haline gelir.
Her öğrenci mühendis, doktor, avukat olacak diye bir şey yoktur. Her öğrenci özeldir, değerlidir ve içinde keşfedilmemiş bir cevher vardır. Önemli olan onu ortaya çıkarmaktır. Biz öğretmenlere düşen görev burada başlamaktadır. Bunun bilincinde olan ve bu yolda fedakarlık yapan tüm öğretmenlere sonsuz sevgi ve saygı ile…

Eğitim

Ankara Çankaya Salih Alptekin İlkokulu
Ankara Çankaya Ayrancı Orta Okulu
Ankara Yenimahalle End.Mes. Lisesi
Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü
Bahçeşehir Üniversitesi EBE Eğitim Yönetimi ve Programlaması (YL)

Çalışılan Okullar

Giresun Şebinkarahisar Lisesi
Giresun Şebinkarahisar Öğretmen H.H. Tekışık Anadolu Lisesi
İstanbul Fatih Muhittin Akdik İ.O.
İstanbul Bayrampaşa Rıfat Canayakın Lisesi
İstanbul Fatih Vatan(Samiha Ayverdi) Anadolu Lisesi
İstanbul Beşiktaş Anadolu Lisesi (Halen)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. AcceptRead More